Hakkımızda

AUZEF Hayat Boyu Öğrenme
    AUZEF Hayat Boyu Öğrenme sistemi İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bünyesinde Kasım 2018 tarihinde kurulmuştur. Toplumun tamamına herhangi bir koşul gerektirmeksizin ve ücretsiz olarak hizmet sunmaktadır.
    Kuruluş amacı günümüz dünyasında bilginin kazandığı anlam üzerine inşa edilmiştir. Toplumun öğrenme ihtiyaçlarını anlayan; planlı, sistematik ve teknolojik altyapı ile gelişmiş bir öğrenme deneyimi sunmak öncelikli hedefidir.
    AUZEF Hayat Boyu Öğrenme sistemi toplumun en çok ihtiyaç duyduğu bilgileri konunun uzmanlarıyla kurduğu işbirlikleri ile çevrimiçi öğrenme sistemi aracılığıyla sunmaktadır.
AUZEF
    Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), İstanbul Üniversitesi bünyesinde açıköğretim ve uzaktan eğitim veren tüm programların faaliyetlerini yürüten fakültedir. 2009 yılından itibaren uzaktan eğitim, 2011 yılından itibaren de açıköğretim kapsamında öğrenci kabul eden AUZEF bu yönüyle Türkiye’deki tek açık ve uzaktan eğitim fakültesidir.
    2018 yılı itibariyle AUZEF bünyesinde 19 lisans, 17 ön lisans ve 7 lisans tamamlama programı bulunmaktadır. Bu programların 23’ü açıköğretim, 18’i AUZEF’e bağlı uzaktan eğitim, 2’si de diğer fakültelere bağlı uzaktan eğitim programıdır.

 

    AUZEF, tüm programlarındaki öğrencilerine, dünyanın her yerinde internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartları ile öğretim görme ve mezun olma fırsatı sunmaktadır.
    Yükseköğretim kurumlarının lisans programlarında okuyan veya mezun olan tüm öğrenciler hem lisans hem de ön lisans açıköğretim programlarına, ön lisans programlarında okuyan veya mezun olan tüm öğrenciler ise ön lisans açıköğretim programlarına, “Sınavsız İkinci Üniversite” kapsamında kayıt yaptırabilirler.